Hausner: w grudniu bezrobocie nie przekroczy 19 proc.

06-09-2002, 18:50

Stopa bezrobocia nie przekroczy w tym roku 19 proc. - szacuje minister pracy Jerzy Hausner. Według niego wzrost bezrobocia zostanie zahamowany na przełomie tego i przyszłego roku.

- Szacujemy, że tej jesieni zarejestruje się w urzędach pracy 200 tys. absolwentów. Liczymy, że dzięki działaniom rządu na przełomie roku zahamowany zostanie wzrost bezrobocia, a jego wskaźnik nie przekroczy 19 procent" - powiedział Hausner w Krakowie podczas forum na temat perspektyw rozwoju polskiej przedsiębiorczości.

Stopa bezrobocia w lipcu wzrosła do 17,4 proc. z 17,3 proc. w czerwcu i 16,0 proc. w lipcu 2001 roku. Liczba bezrobotnych wyniosła 3.105.300 osób, czyli wzrosła o 0,5 proc. wobec czerwca i o 8,1 proc. wobec lipca ubiegłego roku.

- Bezrobociu może zapobiec rozwój małej i średniej przedsiębiorczości oraz program „Pierwsza praca”. Potrzebne są na to środki Ministerstwa Skarbu Państwa oraz Ministerstwa Finansów. I mam obietnice, że takie środki się znajdą - powiedział Hausner.

DA, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Hausner: w grudniu bezrobocie nie przekroczy 19 proc.