Hawe i City Interactive podgrzały atmosferę

  • Michał Błasiński
opublikowano: 09-04-2013, 00:00

Kursy dwu zdołowanych do niedawna walorów zgodnie ruszyły w górę po podaniu szacunkowych wyników za I kwartał.

Jeśli sam się nie pochwalisz, nie pochwali cię nikt — wyszły z założenia władze Hawe i City Interactive, które ostatnio znalazły się pod ostrzałem inwestorów. Pierwsza nie sprostała ambitnym prognozom, które kilka miesięcy temu podbiły notowania, bo w czasie przesunęła się realizacja kilku kontraktów, nie udało się też kupić TK Telekom, a ponadto miniony rok dla branży telekomunikacyjnej był wyjątkowo słaby.

Inwestorzy byli rozczarowani także informacjami docierającymi z City Interactive. Najpierw nie mogli się doczekać premiery „Snajpera 2” (prace nad grą trwały długo, a wypuszczenie na rynek przekładano wielokrotnie), a budżet okazał się pięciokrotnie wyższy, niż planowano.

Gra nie zebrała też dobrych recenzji. Złą passę udało się jednak w końcu odwrócić. Wczoraj kurs Hawe urósł o ponad 10 proc., a City Interactive — choć ostatecznie się nie zmienił — to już wcześniej dyskontował dobre rezultaty za I kwartał. Według szacunkowych danych Hawe osiągnęło 25 mln zł zysku netto przy 48,7 mln zł przychodów. To — odpowiednio — o 183 i 78 proc. więcej niż przed rokiem. EBITDA urosła o 136 proc., do 31,9 mln zł i wyniosła niemal tyle, ile w całym zeszłym roku. City Interactive zanotowało 75 mln zł przychodów i 23 mln zł zysku netto.

Dla porównania, w całym 2010 r., który był dla firmy najlepszy w historii, udało się osiągnąć 86 mln zł przychodów oraz 26,9 mln zł czystego zysku.

— Informacja o wynikach jest bardzo pozytywna. Pomimo nie najlepszych recenzji widoczne są pozytywne efekty wysokiej sprzedaży gry „Snajper 2”. Jeżeli szacunki spółki znajdą potwierdzenie w rzeczywistych wynikach [raport zostanie opublikowany 15 maja — red.] to zgodnie z zapowiedziami zarządu 2013 r. może rzeczywiście okazać się rekordowy — mówi Łukasz Kopeć, analityk DM Banku BPS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Błasiński, Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hawe i City Interactive podgrzały atmosferę