Hawe może sprzedać akcje

KL
opublikowano: 07-02-2008, 00:00

Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała długo oczekiwany prospekt emisyjny. Zapisy na akcje rozpoczną się 13 lutego.

Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała długo oczekiwany prospekt emisyjny. Zapisy na akcje rozpoczną się 13 lutego.

Prospekt Hawe dostał już zielone światło od nadzoru. Zapisy na akcje spółki rozpoczną się 13 lutego i potrwają trzy dni. Hawe zamierza w ramach prawa poboru sprzedać 95,4 mln akcji i uzyskać z nich 98 mln zł. Dniem ustalenia prawa poboru był 17 września. Zamknięcie oferty publicznej planowane jest na 6 marca.

Za pieniądze z emisji Hawe chce przede wszystkim dofinansować spółkę zależną PBT Hawe. Podwyższy jej kapitał o 11 mln zł, a pożyczy prawie 44 mln zł. PBT Hawe potrzebuje pieniędzy na dokończenie budowy ogólnopolskiej sieci telekomunikacyjnej — tzw. ringu, oplatającego całą Polskę. W sumie spółka potrzebuje na ten cel 100 mln zł. Brakujące pieniądze będą pochodziły z emisji obligacji.

Z kolei część obecnej emisji akcji — 33,4 mln zł — Hawe przeznaczy na spłatę wcześniejszych obligacji, które trzeba wykupić w 2008 r.

Kolejnym celem emisyjnym są ewentualne akwizycje. Na to przeznaczono 10 mln zł. Firma wyda też do 21 mln zł na inwestycje w sprzęt telekomunikacyjny.

Marek Rudziński, prezes Hawe, mówił niedawno, że mimo słabej koniunktury emisję na pewno uda się uplasować — między innymi dzięki cenie akcji zbliżonej do nominalnej (1,05 zł). Wczoraj za akcję spółki płacono 6,96 zł po spadku o 1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane