Helical inwestuje pod Opolem

DI, PAP
27-11-2009, 09:18

Ponad 300 mln zł pochłonie budowa centrum handlowego. To dobry znak w trudnych czasach.

Spowolnienie gospodarcze nie dla wszystkich deweloperów jest takie straszne. Strachu w oczach nie mają przedstawiciele Helical Poland, spółki zależnej Helical Bar, czyli brytyjskiej firmy inwestycyjno-deweloperskiej notowanej na giełdzie w Londynie. Wczoraj uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę centrum handlowego pod Opolem. Inwestycja o powierzchni prawie 42 tys. mkw. pochłonie 75 mln EUR (według obecnego kursu prawie 310 mln zł). Turawa Park, bo tak ma się nazywać inwestycja, ma być gotowy za rok.

— To jeden z nielicznych dużych projektów budowy centrów handlu detalicznego w Polsce w tym roku. Myślę, że mimo kryzysu — dzięki zaangażowaniu wielu osób — w przyszłym roku spotkamy się na ceremonii otwarcia — obiecuje Jonathan Tinker, dyrektor zarządzający Helical Poland.

Obiekt stanie na terenie gminy Turawa przy północnej obwodnicy Opola, tuż za granicami administracyjnymi miasta. Głównymi najemcami powierzchni w parku będą hipermarkety Carrefour i Praktiker. Łącznie znajdzie się tam około 80 sklepów, punktów usługowych i restauracji. Inwestor wybuduje także drogę łączącą park handlowy z obwodnicą. Przy sklepach powstanie również parking na 1,6 tys. samochodów.

— To bardzo ważny stymulator rozwoju gospodarczego gminy — podkreślał Waldemar Kampa, wójt gminy Turawa.

Do końca 2010 r. Helical Poland zamierza oddać do użytku obiekty o łącznej powierzchni ponad 110 tys. mkw. w trzech projektach na południu Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Helical inwestuje pod Opolem