HERE szuka nowych inwestorów

HERE, firma zajmująca się produkcją map cyfrowych, kontrolowana przez niemieckie koncerny motoryzacyjne BMW, Daimler i Volkswagen zamierza pozyskać nowego inwestora do końca bieżącego roku, donosi dziennik Handelsblatt.

Cytowany przez gazetę Edzard Overbeek, dyrektor HERE stwierdził, że firma otwiera się na nowych udziałowców.

Nawigacja HERE
Zobacz więcej

Nawigacja HERE

Bloomberg

Prowadzimy negocjacje z wieloma inwestorami zainteresowanymi kupnem udziałów – powiedział Overbeek w wywiadzie opublikowanym we wtorek.

W 2015 r. lukratywna grupa niemieckich producentów aut obejmująca takie marki jak Mercedes-Benz, BMW i Audi przejęła HERE od fińskiej Nokii. W ramach transakcji wycenionej na 2,5 mld EUR chcą oni stworzyć alternatywny biznes map cyfrowych wobec Google. 

W kwietniu Daimler potwierdził, że prowadzi rozmowy z Amazon.com i Microsoftem w sprawie zakupu przez nich mniejszościowych udziałów w HERE. Również dostawca sprzętu dla branży motoryzacyjnej, niemiecki koncern Bosch przyznał się do negocjacji w sprawie zakupu udziałów w HERE. 

Istotną kwestią jest pozyskanie odpowiednio wyważonego składu inwestorów-właścicieli. W grę wchodzić mogą partnerzy z sektora IT, logistycznego czy detalicznego – wyjaśnia Overbeek. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / HERE szuka nowych inwestorów