Herra: Liczę na mobilizację Polaków w sprawie Euro 2012

PAP
opublikowano: 25-02-2008, 16:50

Jeżeli rzetelnie przepracujemy najbliższe cztery i pół roku, to Polska i Ukraina zorganizują bardzo dobre mistrzostwa - powiedział Marcin Herra, prezes spółki PL 2012 podczas roboczej wizyty w  Poznaniu.

Przyjazd do stolicy Wielkopolski to jedno z pierwszych spotkań Marcina Herry, prezesa spółki PL 2012 koordynującej przygotowań do piłkarskich mistrzostw Europy. Herra wizytował m.in. Stadion Miejski, który będzie jedną z aren Euro 2012. Zapoznał się z obecnie istniejąca infrastruktura i planami jego przebudowy.

"Cieszę się, że mogłem złożyć wizytę na stadionie, który słynie z bardzo dobrej sportowej atmosfery. Stadion jest najważniejszym elementem w kontekście imprezy sportowej" - powiedział Herra.

Szef spółki PL 2012 jest przekonany, że Polska i Ukraina zdążą odpowiednio przygotować się do piłkarskiego święta w 2012 roku. "Jeżeli rzetelnie przepracujemy najbliższe cztery i pół roku, to Polska i Ukraina zorganizują bardzo dobre mistrzostwa. To będzie impreza, która zakończy się dużym sukcesem" - podkreślił.

"Musimy pamiętać jednak, że każdy spektakularny sukces jest poprzedzony wieloma nie spektakularnymi działaniami. Podobnie jak w sporcie, gdzie każda strzelona bramka w meczu, to tysiące godzin spędzonych na siłowni i treningu. Dobra cechą Polaków jest to, że w trudnych momentach potrafimy się zmobilizować i wierzę, że i teraz tak będzie. Jednak ta mobilizacja nie może być krótkotrwała, ale musi jej starczyć na cztery i pół roku" - tłumaczył.

Herra dodał również, że bardzo ważna przy przygotowaniach będzie ścisła współpraca pomiędzy wszystkimi podmiotami, które zaangażowane są w organizację Euro 2012.

"Zbudowanie odpowiednich relacji i współpraca ze wszystkimi, którzy realizują wyzwanie polegające na przygotowaniu Polski do Euro 2012 - tak właśnie postrzegam koordynacyjną rolę spółki PL 2012" - podsumował. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane