Herra: na Euro 2012 do Polski przyjedzie 2-2,5 mln osób

PAP
11-12-2008, 13:51

Na Euro 2012 do Polski przyjedzie 2-2,5 mln osób, z czego prawdopodobnie 70-80 proc. nigdy wcześniej nie było w naszym kraju. To jest szansa dla polskiej turystyki - powiedział na czwartkowej konferencji prezes spółki PL.2012 Marcin Herra.

Jak ocenił, ważne jest, by zadbać m.in. o przygotowanie dobrej bazy hotelowej. W jego opinii, jeśli w Polsce będzie mało hoteli, to ludzie będą przylatywać do naszego kraju tylko na jeden dzień mistrzostw. "To jest wyzwanie, jak zatrzymać kibiców, turystów, na trochę dłużej" - zaznaczył.

Podkreślił, że Euro 2012 trwa zaledwie 3 tygodnie i należy prowadzić wszystkie inwestycje związane z mistrzostwami ze świadomością, że powinny przynosić zyski również po zakończeniu turnieju.

"Bardzo ważny jest ten czas świadomych przygotowań (...), czyli inwestowania dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne i ze świadomością, jak te wszystkie inwestycje będą nam służyły po Euro 2012 " - zaznaczył.

Wiceminister sportu i turystyki Katarzyna Sobierajska podkreśliła, że branża turystyczna może szczególnie skorzystać na Euro 2012. Jak jednak oceniła, aby impreza wpłynęła na rozwój polskiej turystyki, trzeba być do niej dobrze przygotowanym.

"Nie będziemy promować samej imprezy(...). Od tego będą wyspecjalizowane spółki. My musimy +skonsumować+ tę imprezę i przy jej okazji wypromować Polskę jako atrakcyjny kierunek turystyczny" - zaznaczyła.

Powiedziała, że to, co zostanie przygotowane na Euro i pozostanie po Euro "będzie z powodzeniem służyć nie tylko polskim, ale też zagranicznym turystom".

Wiceminister powiedziała, że organizacja mistrzostw jest bardzo ważna z punktu widzenia promocji kraju za granicą. Podkreśliła, że po decyzji o przyznaniu Ukrainie i Polsce organizacji Euro 2012, wzrosło zainteresowanie naszym krajem m.in. wśród zagranicznych mediów.

"Przełożyło się to chociażby na ilość wizyt studyjnych, organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną (POT), a co za tym idzie - na zwiększenie ilości materiałów prasowych, telewizyjnych, radiowych o naszym kraju w mediach zagranicznych" - mówiła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Herra: na Euro 2012 do Polski przyjedzie 2-2,5 mln osób