Hirnego nie odstrasza dekoniunktura

ANP
opublikowano: 02-07-2008, 00:00

Deweloper podtrzymuje chęć debiutu, ale oferta może być mniejsza niż planowane 120 mln zł.

Deweloper podtrzymuje chęć debiutu, ale oferta może być mniejsza niż planowane 120 mln zł.

Deweloper Hirny BD, specjalizujący się w budownictwie wielorodzinnym i jednorodzinnym, którego prospekt czeka w nadzorze, nie zmienia giełdowych planów mimo złej koniunktury na parkiecie.

— Spodziewamy się, zatwierdzenia prospektu w lipcu, a zadebiutować chcemy na przełomie sierpnia i września. Bez względu na koniunkturę wejdziemy na giełdę. Wartość oferty powinna wynieść 120 mln zł. Liczę się jednak z tym, że może być mniejsza — mówi Piotr Hirny, prezes Hirny BD.

Dodaje, że w najgorszym przypadku spółka upubliczni dotychczasowe akcje, a zrezygnuje z emisji.

Pieniądze z rynku mają pójść na wzrost skali działalności. W 2008 r. Hirny kupił dwie działki w Szczecinie pod budowę domków i w Pruszkowie pod inwestycję mieszkaniową. Oba projekty wystartują w przyszłym roku.

Prezes przyznaje, że obecnie nie negocjuje zakupów ze względu na wywindowane ceny ziemi. Spółka prowadzi sześć inwestycji wartych 200 mln zł. Dwie z nich będą ukończone w tym roku. Reszta w 2009 r.

Prezes Hirny nie obawia się o sprzedaż lokali. Dodaje, że obecnie spółka sprzedaje o wiele więcej mieszkań niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

W planach spółki działającej w Warszawie, Łodzi i Szczecinie jest wejście na rynki wszystkich dużych miast.

— W ciągu trzech lat mam nadzieję działać we Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie — dodaje prezes.

W roku obrotowym trwającym od kwietnia 2006 r. do 31 marca 2007 r. spółka miała ponad 12 mln zł przychodów i 3,4 mln zł zysku netto.

— Te dane nie oddają dzisiejszej skali działalności. W zeszłym roku odnotowaliśmy kilkukrotny wzrost, podobny będzie w bieżącym roku — dodaje Piotr Hirny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu