Historyczny rekord S&P 500

opublikowano: 2014-08-21 21:58

Optymizm wywołany zaangażowaniem Rezerwy Federalnej we wspieranie gospodarki sprawił, że indeks Standard & Poor’s 500 wspiął się na historyczny szczyt.

Ostatecznie indeks Dow Jones rósł na zamknięciu o 0,36 proc. S&P500 wzrósł o 0,28 proc. i zakończył dzień nowym rekordem na poziomie 1992. Nasdaq wzrósł na koniec dnia o 0,12 proc.

- Rynki akcji wydają się być w idealnym punkcie. Fundamenty w dalszym ciągu są bardzo dobre – powiedział Jeff Kravetz, dyrektor do spraw inwestycji Private Client Reserve, w rozmowie z Bloombergiem.

Po tym jak pierwszy tydzień miesiąca przyniósł największe spadki indeksu S&P 500 od ponad dwóch lat, na rynek akcji powróciło prawie 900 mld USD. Od trzymiesięcznego dołka z 7 sierpnia S&P 500 odbił się już o 4,4 proc.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None