Hiszpanie weszli do Wielkopolski

Agnieszka Zielińska
opublikowano: 10-10-2006, 00:00

Zakończyła się budowa konstrukcji najwyższego budynku w Poznaniu — Andersia Tower, w którym będzie się mieścił IBB Andersia Hotel.

Projekt hotelu wykonała Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich. Koszt inwestycji wyniesie 53 mln EUR. Inwestorem jest firma Von der Heyden Group, a generalnym wykonawcą Hochtief Polska. Otwarcie hotelu planowane jest na wiosnę 2007 r. Na dwóch ostatnich kondygnacjach 19-piętrowego budynku będą się mieściły restauracja z kuchnią ze wszystkich zakątków świata oraz lounge bar z widokiem na panoramę Poznania. Lokale dostępne będą dla wszystkich. Goście hotelu będą mogli skorzystać również z fitness clubu, basenu oraz spa.

IBB Andersia Hotel jest najważniejszym i największym projektem IBB Hotels w Polsce. Do hoteli zarządzanych przez hiszpańską grupę należy również Grand Hotel Lublinianka w Lublinie. Firma zapowiada w Polsce kolejne projekty. Pierwszym z nich będzie czterogwiazdkowy Hotel de Luxe w Gdańsku na Długim Targu, którego otwarcie planowane jest na początek 2008 r. Obecnie trwają poszukiwania atrakcyjnej lokalizacji w Krakowie.

Hiszpańska sieć IBB Hotels zarządza obecnie 16 obiektami w Europie. Najnowszym hotelem zarządzanym przez grupę IBB Hotels jest hotel w Erfurcie w Niemczech. Dalsze inwestycje w tym kraju planowane są w ciągu dwóch lat. Grupa zamierza też zainwestować w obiekty z kategorii luksusowych hoteli golfowych. Pierwsze projekty zostaną ukończone na początku 2010 r. w Hiszpanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Zielińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Hiszpanie weszli do Wielkopolski