Hollywood nie widzi korzyści z obecności na GPW

opublikowano: 26-07-2019, 16:13

Porozumienie akcjonariuszy Grupy Hollywood, spółki prowadzącej sieć pralni przemysłowych, przeprowadzi przymusowy wykup akcji i wycofa spółkę z giełdy.

14 akcjonariuszy Grupy Hollywood, posiadających łącznie ponad 90 proc. akcji i ponad 90 proc. głosów na WZ, zawarło porozumienie, którego celem jest w szczególności ogłoszenie żądania sprzedaży przez pozostałych akcjonariuszy wszystkich posiadanych przez nich akcji.

- Naszą intencją jako uczestników porozumienia jest posiadanie 100 proc. akcji spółki i przeprowadzenie procedury delistingu. Naszą wizję rozwoju spółki i wyznaczone cele strategiczne zrealizujemy efektywniej jako spółka niepubliczna – mówi Adam Konieczkowski, prezes Hollywood.

Grupa Hollywood jest jedynym podmiotem z branży pralni przemysłowych i wynajmu tekstyliów w Polsce, który jest spółką publiczną i w związku z tym jest zobligowany do publikacji szczegółowych informacji o swojej działalności, w tym parametrów istotnych kontraktów.

- To niestety mocno osłabia naszą pozycję konkurencyjną. Jednocześnie nie widzimy korzyści z bycia spółką publiczną, które mogłyby zniwelować tę kwestię oraz około 300 tys. zł rocznych kosztów, ponoszonych przez nas w związku ze statusem spółki notowanej na GPW – dodaje Andrzej Konieczkowski.

Spółka spodziewa się, że procedura wykupu przymusowego akcji oraz formalne opuszczenie notowań giełdowych powinny nastąpić w perspektywie najbliższych 2-3 miesięcy.

Kapitalizacja spółki to 54,5 mln zł. Na giełdzie jest notowana od 2014 r. Poprzedni rok zamknęła stratą w wysokości 1,93 mln zł.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu