HomeDoctor dostał 3,7 mln EUR

opublikowano: 29-09-2020, 22:00

Spółka zamknęła rundę A. W potencjał jej serwisu pośrednictwa usług medycznych uwierzył fundusz Cogito Capital Partners.

Biznesom z obszaru telemedycyny i opieki zdrowotnej pandemia COVID-19 otworzyła szeroko drzwi. Właściwie z dnia na dzień przeszliśmy np. na system telekonsultacji, których elementy z pewnością utrzymają się także po ustabilizowaniu się sytuacji epidemicznej. Na tym trendzie skorzystała właśnie spółka HomeDoctor, działająca z Warszawy i Amsterdamu, która rozwija internetową platformę typu marketplace oferującą telekonsultacje i organizację domowych wizyt lekarskich. Firma ogłosiła zamknięcie rundy A z wynikiem 3,7 mln EUR. Zainwestował Cogito Capital Partners.

Na podwyższenie kapitału zakładowego zdecydowali się także sami założyciele firmy. Szymon Horaczuk, prezes HomeDoctor, zaznacza, że działalność spółki wpisuje się w trend przekształcania tradycyjnego modelu opieki zdrowotnej w formy bardziej skoncentrowane na pacjencie. Wyzwaniem jest m.in. zwiększenie poziomu jej dostępności. Dodaje, że wejście Cogito Capital Partners stanowi wsparcie dla planów rozwoju firmy, w tym ekspansji międzynarodowej.

Sylwester Janik, partner zarządzający w Cogito, twierdzi, że HomeDoctor jest game changerem w sektorze opieki zdrowotnej, czyli podmiotem, który ma siłę zmienić panujące w danym obszarze reguły i schematy. HomeDoctor na swojej stronie internetowej deklaruje, że np. w ramach wizyt domowych „lekarz zjawi się we wskazanym miejscu nawet w 60 minut od wezwania”. Tego rodzaju usługi świadczy w blisko 20 największych miastach w Polsce z wykorzystaniem technologii geolokalizacji ułatwiającej łączenie, w tym przypadku dostępnych w danym momencie lekarzy z pacjentami. W obrębie tej usługi HomeDoctor ma do dyspozycji ok. 200 lekarzy pierwszego kontaktu. W sumie firma współpracuje z ponad 350 specjalistami. Na oficjalnej liście partnerów HomeDoctora wymienieni są m.in. ZnanyLekarz, Medicover, PZU Zdrowie, Enel-Med, Allianz, Polmed. Cogito Capital Partners natomiast jest funduszem venture capital inwestującym w spółki technologiczne na etapie wzrostu. Jego obszary inwestycyjne to m.in. oprogramowanie dla firm, fintech, insurtech, rozwiązania i urządzenia medyczne, internet rzeczy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane