Honda jedzie na motocyklowym gazie

Jednym Honda kojarzy się z motocyklami, innym z samochodami, ale są też tacy, którzy łączą markę głównie z silnikami do łodzi motorowych.

Nikt nie jest w błędzie, ale w tym roku japoński koncern świętuje z jednego powodu — sprzedał na świecie ponad 400 mln motocykli i skuterów (pierwszy motocykl Hondy wyjechał z fabryki 70 lat temu). Taka liczba jest efektem wzrostu sprzedaży w ostatnim okresie. W 1997 r. firma miała na koncie 100 mln wyprodukowanych motocykli, pięć lat temu już 300 mln, natomiast w 2018 r. ich liczba po raz pierwszy przekroczyła w skali roku 20 mln. Honda produkuje motocykle w różnych krajach, w tym w Belgii, Tajlandii, Brazylii, Włoszech, Chinach, Nigerii i Indiach. W rankingu Best Global Brands 2019, przygotowanym przez Interbrand, który szereguje najcenniejsze marki świata, Honda zajęła 21. miejsce. Wyżej są jedynie trzy marki motoryzacyjne: Toyota, Mercedes i BMW. W tegorocznym zestawieniu motoryzacja stała się najczęściej reprezentowaną branżą po technologicznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane