Hongkong oferuje promocję i kontakty

opublikowano: 07-08-2013, 00:00

Gdzie szukać kontrahentów, jeśli nie na największych na świecie branżowych targach? Dla branży IT takim miejscem jest Hongkong.

Polscy przedsiębiorcy z branży elektronicznej mogą znacznie poszerzyć grono partnerów biznesowych. Kontrahentów z całego świata znajdą podczas organizowanej od 13 do 16 października misji gospodarczej do Hongkongu. Głównym punktem wyjazdu będzie udział w Międzynarodowych Targach Elektroniki — Hong Kong Electronics Fair.

Misję organizuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Październikowe targi to największa impreza tej branży na świecie. W wydarzeniu weźmie udział ponad 3,3 tys. wystawców prezentujących szeroką gamę zaawansowanych technologicznie produktów elektronicznych. W ubiegłym roku targi przyciągnęły ponad 64 tys. zwiedzających ze 140 krajów, w tym dwustu przedsiębiorców znad Wisły. Wyjazd jest skierowany do wszystkich polskich firm z branż elektronicznej, IT i ICT.

— Program misji został podporządkowany promocji polskich firm, ich produktów, usług i przede wszystkim osiągnięć technologicznych. To będzie okazja do nawiązania trwałej współpracy biznesowej z kontrahentami, w tym również podwykonawcami z Azji. Nie bez znaczenia jest uzyskanie dostępu do rynku produktów, będącego światowym ośrodkiem zaawansowanych technologii — mówi Danuta Marcak.

Uczestnicy wyjazdu dostaną bezpłatne wejściówki na targi oraz karty VIP do Dragon Lounge w centrum wystawienniczym (dostęp do business centre na targach). W programie wyjazdu są spotkania B2B z miejscowym firmami oraz seminarium na temat branży elektronicznej oraz roli Hongkongu jako bramy do rynku chińskiego. Przedsiębiorcy odwiedzą także Hong Kong Science Park.

— Firmy biorące udział w misji mogą dostać zwrot części kosztów. Taką możliwość daje pomoc de minimis udzielana z programu resortu gospodarki na realizację branżowych projektów promocyjnych — mówi Danuta Marcak.

Wsparcie polega na refundacji do połowy kosztów kwalifikowanych, do których należą m.in. przelot, zakwaterowanie, przygotowanie materiałów informacyjnych i reklamowych. Maksymalna refundacja dla jednego przedsiębiorcy biorącego udział w projekcie nie może być wyższa niż 8 tys. zł (z pomocy może skorzystać tylko jedna osoba z firmy).

Dodatkowo przedsiębiorcy odwiedzający targi po raz pierwszy mogą dostać dofinansowanie na hotel w Hongkongu do kwoty 270 USD (pomoc przyznaje Hong Kong Trade Development Council).

 

26.08

Do tego dnia firmy zainteresowane udziałem powinny wypełnić formularz rejestracyjny.

Więcej informacji o misji

Danuta Marcak, PARP tel.: +22 432-80-78 danuta_marcak@parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu