Hongkong szansą dla polskich MSP

DI
opublikowano: 23-09-2015, 22:00

Hongkong może być ważnym partnerem w naszej aktywności gospodarczej w regionie i samych Chinach.

Doceniamy silną pozycję Hongkongu jako jednego z centrów światowego handlu i finansów — powiedziała wiceminister spraw zagranicznych Katarzyna Kacperczyk podczas spotkania z Johnem Tsangiem, sekretarzem ds. finansowych w rządzie Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkongu 23 września w Warszawie. John Tsang podkreślił, że szczególne możliwości współpracy poiędzy Polską a Hongkongiem istnieją w obszarze małych i średnich przedsiębiorstw oraz sektora finansów i bankowości.

— Dostrzegamy, że Hongkong odgrywa kluczową rolę w eksporcie do Chin kontynentalnych, będąc swoistą bramą na wewnętrzny rynekchiński, gdzie jest również znaczącym inwestorem — stwierdziła wiceminister Katarzyna Kacperczyk.

Szczególne możliwości dla polskich eksporterów istnieją w sektorach spożywczym, towarów luksusowych, przemysłu meblarskiego i farmaceutycznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane