Hortex notuje rekordowe zyski

WIS
28-10-2005, 00:00

WZA producenta soków i mrożonek zatwierdziło sprawozdanie finansowe Horteksu za zakończony w maju rok obrotowy 2004/2005. Jego przychody ze sprzedaży wyniosły 528,6 mln zł i były prawie o 80 mln wyższe niż rok wcześniej. Hortex Holding trzeci rok z rzędu wypracował też zysk netto, który tym razem był rekordowy i przekroczył 50 mln zł.

— Jesteśmy zadowoleni z wyników. Jednak zdajemy sobie sprawę, że oprócz dobrej sprzedaży i zarządzania kosztami, do uzyskania tak dobrego wyniku przyczyniły się czynniki makroekonomiczne, w tym spadek kursu dolara, który dał nam duże przychody na różnicach kursowych przy spłacie zadłużenia — wyjaśnia Tomasz Kurpisz, prezes Horteksu.

Dodaje, że w kolejnych latach zyski będą nieco niższe w związku z dalszym zwiększaniem wydatków marketingowych oraz intensywnym planem inwestycyjnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hortex notuje rekordowe zyski