Hotel Kasprowy wraca do Bachledów

  • Emil Górecki
opublikowano: 20-09-2012, 00:00

Spółka byłego burmistrza Zakopanego chce współpracować z Orbisem. Zaczyna od zakupu hotelu na Szymoszkowej

Oj, było wesele młodego Adama Bachledy-Curusia w okolicy wydarzeniem! Parę lat minęło, a górale nadal pamiętają młodych na Krupówkach i całą śmietankę balującą w hotelu Mercure Kasprowy na Polanie Szymoszkowej, którą przed laty dziadek młodego uprawiał. Niedługo i ziemia, i hotel wrócą do rodziny. Za 52 mln zł netto kupiła je od Orbisu Bachleda Grupa Inwestycyjna (BGI). Zamknięcie transakcji jest przewidziane na koniec roku, a hotel nadal będzie zarządzany przez Orbis.

— Ten obiekt wpisuje się w strategię rodzinnej firmy z Zakopanego, jaką jest BGI. Przed laty ziemię, na której stoi Mercure Kasprowy, uprawiał mój ojciec. Teraz ja i moi synowie będziemy dbali o ten zakopiański diament — zapowiada Adam Bachleda-Curuś senior, współzałożyciel spółki i były burmistrz Zakopanego. Mercure Kasprowy, przed laty jeszcze jako Kasprowy, był wakacyjnym marzeniem każdegoPolaka. Teraz hotel czeka modernizacja, ale raczej ewolucyjna niż rewolucyjna.

— Obiekt powstał w latach 70. i wymaga nakładów. Dodatkowym kosztem będzie też franczyza. Patrzymy na tę inwestycję długoterminowo i finansujemy ją w całości z pieniędzy spółki. Zarządzanie hotelem będzie lokalne, bo na tym nam zależy. Myślę, że będziemy też dalej współpracować z Orbisem — rozważamy budowę własnego hotelu w Krakowie, a Orbis jest w procesie sprzedaży aktywów. My mamy pewne doświadczenie w hotelarstwie, więc będziemy rozważać oferty tej spółki — mówi Adam Bachleda-Curuś.

Podhalańscy książęta — tak o rodzinie Adama Bachledy-Curusia mówią miejscowi. Wraz z czterema synami poprzez BGI są właścicielami m.in. hotelu Wersal, pensjonatu Kryształ na Krupówkach, ośrodka wypoczynkowego Wiking z portem w Węgorzewie na Mazurach, trzech centrów handlowych i wyciągu narciarskiego oraz kilkudziesięciu sklepów w zimowej stolicy.

Spółka ma także działki w Poznaniu, Warszawie i Krakowie. Bachledowie sprowadzili do Polski także luksusową markę modową Carolina Herrera. Ambicją Adama Bachledy-Curusia jako burmistrza Zakopanego, było zorganizowanie zimowych igrzysk olimpijskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Hotel Kasprowy wraca do Bachledów