Hotelowa ekspansja EFH

Izabela Tadra
opublikowano: 11-12-2007, 00:00

Europejski Fundusz Hipoteczny (EFH) w listopadzie zakupił dwie spółki i stał się właścicielem dwóch hoteli.

Europejski Fundusz Hipoteczny (EFH) w listopadzie zakupił dwie spółki i stał się właścicielem dwóch hoteli.

Sukcesem zakończyło się dla EFH przejęcie 100 proc. udziałów w spółkach Aliance-Holding oraz Centrum Falenty i Fast Mex Investment. Nowymi nabytkami EFH stały się trzygwiazdkowy hotel Centrum Falenty pod Warszawą i czterogwiazdkowy Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym.

Pierwsza z nieruchomości to centrum hotelowo-konferencyjne o profilu czysto biznesowym. Obiekt ma 155 pokoi, sale konferencyjne na tysiąc osób, basen i dużą salę bankietową. Szacuje się, że jego przychody roczne to 11 mln zł. Hotel Król Kazimierz jest też profilowany biznesowo. Ma 115 pokoi, salę konferencyjną, basen, spa i nocny klub. Od stycznia 2007 r. jego przychody wyniosły niemal 15 mln zł.

Hotelami zarządza jeden operator — Grupa Forten. Pod jej szyldem spółka ma zamiar promować własną markę hotelową, podzieloną na cztery linie profilowe: Notus (hotele biznesowe), Bellis (rek-reacyjne), Aureus (miejskie) i Parkus (ekonomiczne). Dla obiektów pięciogwiazdkowych EFH przewiduje nawiązanie współpracy z operatorem międzynarodowym.

Na liście kolejnych inwes-tycji są m.in. czterogwiazdkowe hotele w Zakopanem, słowackim Rużomberku i Malborku oraz trzygwiazdkowy w chorwackim Trogiri.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Izabela Tadra

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu