Czytasz dzięki

HSBC odbiło się od dna

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 28-09-2020, 11:54

Akcje banku na giełdzie w Hongkongu w poniedziałek wzrosły aż o 9,9 proc. Stanowi to największy wzrost w ciągu dnia od kwietnia 2009 roku.

Odbicie nastąpiło w wyniku zakupu 10,8 mln nowych akcji przez Ping An Insurance Group i planowanego powrotu do wypłaty dywidend.

HSBC
HSBC
Bloomberg

Inwestor kontroluje obecnie 8 proc. udziałów banku. „Ping An uważa, że ​​zawieszenie wypłaty dywidendy przez HSBC jest kwestią krótkoterminową i aktywnie komunikuje się z pożyczkodawcą na temat możliwości przywrócenia dywidendy w przyszłości” – stwierdziła firma w oświadczeniu.

W zeszłym tygodniu bank spadł do najniższego poziomu od 25 lat. To efekt publikacji gazety „Global Times” będącej organem chińskiej partii komunistycznej. Poinformowała ona, że ​​bank może zostać umieszczony na liście „nierzetelnych podmiotów”, której celem jest ukaranie firm, organizacji lub osób, które szkodzą bezpieczeństwu narodowemu.  

Innym czynnikiem, który wpłynął negatywnie na wartości akcji banku, były doniesienia dotyczące możliwego udziału HSBC w procederze prania brudnych pieniędzy, również opisanym przez chińskie media.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane