HTS: dziś kontrwezwanie na akcje

Maria Trepińska
11-09-2002, 00:00

Dzisiaj Huta Sendzimira, wchodząca w skład holdingu Polskie Huty Stali, ma ogłosić kontrwezwanie na sprzedaż akcji giełdowego Stalproduktu po 13 zł za walor. To o 1 zł więcej od oferty Stanisława Kurnika.

Jerzy Podsiadło, prezes holdingu Polskie Huty Stali, w którego skład wchodzi Huta Sendzimira, ujawnił nam, że 11 września Dom Maklerski Polonia Net ogłosi kontrwezwanie na sprzedaż akcji imiennych Stalproduktu, oferując 13 zł za walor. To o 1 zł więcej niż zaproponował Stanisław Kurnik, pracownik Stalproduktu, który 24 sierpnia też wezwał do sprzedaży akcji giełdowej spółki.

Prezes PHS jest zaniepokojony tym, że DM Polonia Net tak zwlekał z ogłoszeniem kontrwezwania. Według naszych informacji, krakowski broker uważał działania HTS-PHS za nieetyczne, ponieważ Stanisław Kurnik także korzysta z jego usług. Sprawa trafiła do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. 6 września została ona jednoznacznie rozstrzygnięta. KPWiG uznała, że nie powstaje konflikt interesów zleceniodawców ani niebezpieczeństwo naruszenia etyki zawodowej. Wobec tego nie ma formalnych przeszkód do ogłoszenia wezwania HTS. Jacek Panikowski z DM Polonia Net odmówił udzielenia informacji na ten temat.

Prezes Podsiadło twierdzi, że HTS-PHS ma już zabezpieczone środki na zakup około 450 tys. akcji Stalproduktu. Chodzi o 5,8 mln zł. Nie wiadomo natomiast skąd Stanisław Kurnik, pracownik Stalproduktu, zatrudniony na stanowisku specjalisty ds. organizacji, weźmie 5,4 mln zł na zakup akcji swojej firmy. Chce on skupić po 12 zł papiery dające 12,39 proc. głosów na WZA. Akcjonariuszami Stalproduktu są: HTS-PHS (37,4 proc.), Bogdan Celiński (17,4 proc.), Janeczek Piotr (5 proc.) oraz drobni inwestorzy (40,2 proc.).

— Nie zamierzamy utracić wpływu na tę spółkę. Zwłaszcza że została ona stworzona przez HTS — dodaje Jerzy Podsiadło.

Stanisław Kurnik nie rozmawia z dziennikarzami.

Wczoraj kurs spółki na zamknięciu wynosił 9,55 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Trepińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / HTS: dziś kontrwezwanie na akcje