Huawei wyprzedził Samsunga w Polsce

opublikowano: 28-05-2018, 09:23
aktualizacja: 28-05-2018, 09:29

W kwietniu i pierwszych dwóch tygodniach maja chiński Huawei wyprzedził pod względem sprzedaży smartfonów na polskim rynku dotychczasowego lidera, południowokoreańskiego Samsunga, donosi agencja Xinhua.

Zhang Jian, dyrektro Huawei CBG Poland podkreślił, że po raz pierwszy od wejścia w 2004 roku na polski rynek spółka została jego liderem.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Według danych GfK, w kwietniu i pierwszych dwóch tygodniach maja udział chińskiej spółki w polskim rynku sięgnął odpowiednio 36 proc. i 34 proc. Udział Samsunga jest o prawie 10 proc. niższy, pisze Xinhua. Według GfK, w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku chińska spółka zanotowała wzrost o ok. 13 proc. Na koniec kwietnia najlepiej sprzedającymi się smartfonami w Polsce były Huawei Mate 10 Lite, P9 Lite 2017 i P9 Lite Mini, wynika z badania GfK przywoływanego przez Xinhua.

Zhang Jian, dyrektor Huawei CBG Poland powiedział, że kluczem do sukcesu okazała się innowacyjności i obsługa.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, xinhuanet.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu