Huawei zbuduje sieć 5G w Rosji

opublikowano: 06-06-2019, 06:57

Huawei podpisał umowę z rosyjskim operatorem komórkowym MTS na budowę sieci 5G w Rosji w przyszły roku.

Umowę podpisano na początku trzydniowej wizyty prezydenta Chin Xi Jinpinga w Rosji. Jej wymiar polityczny jest jednoznaczny. USA prowadzą od dłuższego czasu kampanię, której celem jest zablokowanie udziału Huawei w budowie sieci 5G w krajach szeroko rozumianego Zachodu. Jej eskalacja nastąpiła w ubiegłym miesiącu kiedy administracja Donalda Trumpa wpisała największy chiński telekom na listę spółek, z którym amerykańskie firmy mogą robić biznes tylko za zgodą władz. 

- Fakt, że na uroczystości obecni byli prezydent Rosji i przewodniczący ChRL, jest kolejnym dowodem na to, jak bardzo istotne dla Rosji i Chin jest partnerstwo w sferach technologicznych. Huawei posiada ogromne doświadczenie w rozwoju sieci piątej generacji, wyprzedzając wszystkich w tym wyścigu technologicznym. Firma uzyskała ponad 16 tysięcy patentów w sferze 5G… Mamy nadzieję, że nasze wspólne starania z MTS przybliżą nastanie epoki 5G w Rosji” – powiedział Aiden Wu, dyrektor generalny Huawei w Eurazji, cytowany przez serwis sputniknews.com.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy