Hub:raum Kraków znów inwestuje

  • Marta Bellon
opublikowano: 25-03-2015, 00:00

Internet rzeczy to trend, któremu uważnie przygląda się krakowskie centrum innowacyjności. Dowodzi tego nowa inwestycja.

Wygrana w akceleratorze Deutsche Telekom, zaproszenia do programu inkubacyjnego i zastrzyk kapitału na rozwój — taką drogę przeszedł w ostatnich miesiącach rumuński start-up DeviceHub — serwis komunikacyjny w chmurze dla internetu rzeczy (ang. internet of things, IoT). W grudniu ubiegłego roku został zwycięzcą trzeciej edycji akceleratora WARP organizowanego przez hub:raum Kraków, w którym rywalizują firmy technologiczne z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Krakowskie centrum innowacyjności ogłosiło właśnie, że zdecydowało się zainwestować w projekt 80 tys. EUR, które zespół przeznaczy na jego rozwój. Otrzyma też wsparcie mentorów krakowskiej instytucji oraz dostęp do 150 mln klientów Grupy Deutsche Telekom z całej Europy.

— Ta współpraca jest wielką szansą na rozwój dla całej społeczności skupionej wokół DeviceHub.net i solidną podstawą do tego, żebyśmy stali się naturalną platformą dla projektów z obszaru internetu rzeczy — komentuje Ionut Cotoi, prezes DeviceHub.net.

DeviceHub.net jest serwisem, który pozwala użytkownikom — indywidualnym twórcom i firmom, w łatwy sposób tworzyć serwisy oparte na idei internetu rzeczy — połączyć urządzenia z dostępem do sieci, analizować przesyłane przez nie dane i zdalnie nimi sterować. To platforma, która umożliwia zbieranie danych i zdalne sterowanie urządzeniami, może być zintegrowana z każdym rodzajem urządzenia. Została stworzona z myślą o tzw. smart meteringu, czyli inteligentym systemie pomiarowym, zarządzania flotą, przemyśle medycznym, automatyce domowej, twórcach IoT, branży motoryzacyjnej i urządzeniachz kategorii wearables — bazujących na najnowszych technologiach, będących elementem garderoby.

— Globalny trend internetu rzeczy zyskuje na znaczeniu. DeviceHub.net to bardzo obiecujący projekt. Jestem przekonany, że ich pasja i umiejętności w połączeniu z doświadczeniem i zasobami Deutsche Telekom spowodują, że wkrótce osiągnie on komercyjny sukces — mówi Jakub Probola, szef hub:raum Kraków.

Zarządzający krakowskim centrum deklarują, że ta inwestycja to kolejny krok w kierunku wsparcia innowacyjnych projektów z dziedziny internetu rzeczy. Niedawno, podczas Mobile World Congress, hub:raum ogłosił start Challenge Up! — akceleratora dla start-upów działających w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), bazujących właśnie na tej idei. To wspólna inicjatywa Cisco, Deutsche Telekom i Intela. Start-upy zainteresowane wzięciem udziału w programie mogą wysyłać zgłoszenia do 25 maja. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu