Huppmann wybuduje warzelnię dla Warki

Marcin Gesing
29-04-2003, 00:00

Niemiecka spółka Huppmann wybuduje dla Browarów Warka nową warzelnię. Inwestycja warta około 40 mln zł pozwoli na podwojenie mocy produkcyjnych, które sięgną 4 mln hl piwa rocznie.

Grupa Żywiec zwarła z firmą Huppmann wstępne porozumienie w sprawie budowy nowej warzelni w Browarach Warka. Kontrahent polskiej spółki jest niemiecką spółką, specjalizującą się w dostarczaniu kompletnych systemów dla przemysłu browarniczego. Z rozwiązań Huppmanna korzysta już w Polsce browar w Żywcu i poznański Lech.

Wartość inwestycji w Warce, która oprócz dostawy nowej linii technologicznej obejmie także budowę nowej hali, wyniesie około 40 mln zł. W transakcji uczestniczy też Euro-Pan, polska spółka specjalizująca się w projektowaniu i dostawie technologii dla przemysłu spożywczego.

— Warunki finansowe już zostały uzgodnione. Teraz rozmowy dotyczą wyłącznie rozwiązań technologicznych i logistycznych — podkreśla Mieczysław Pankiewicz, prezes Euro-Pan.

— Rozbudowa browaru pozwoli na podwojenie mocy produkcyjnych. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku, a zakończą się przed rozpoczęciem przyszłorocznego sezonu — mówi Krzysztof Rut, rzecznik Grupy Żywiec.

W nowej warzelni produkowane mają być obie marki wareckiego browaru: Warka Pełne Jasne i Warka Strong. Docelowe moce produkcyjne zakładu wynieść mają 4 mln hl piwa rocznie.

— Piwo z Warki notuje spory przyrost sprzedaży, który rocznie przekracza 30 proc. — wyjaśnia Krzysztof Rut.

Grupa Żywiec, której głównym udziałowcem jest holenderski producent piwa Heineken, to jeden z dwóch największych producentów piwa w Polsce. W tym sezonie grupa, w skład której wchodzą cztery główne browary: Żywiec, Elbrewery, Leżajsk i Warka, planuje wydać na inwestycje w środki trwałe około 340 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Gesing

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Huppmann wybuduje warzelnię dla Warki