Hussman: Ten rajd ma fałszywe podstawy

WST, Moneynews
02-08-2012, 10:23

Ekonomista i menedżer funduszu John Hussman ostrzega inwestorów, by nie ulegali pokusie i nie porzucali pozycji obronnych. To co dzieje się na rynkach ocenia jako naiwną nadinterpretacją czegoś, co tylko wygląda na rajd.

Martwię się tym, że nawet najbardziej konserwatywni inwestorzy stają się niecierpliwi odnośnie utrzymania pozycji obronnej na niebezpiecznym i wznoszącym się rynku. Rośnie on nie dlatego, że znacząco poprawiła się perspektywa inwestycyjna, ale dlatego, że krótkotrwałe serie spekulacyjne wydają się kuszące, i inwestorzy nie chcą ich pominąć – tłumaczy Hussman.

Według ekonomisty, nawet wdrożenie kolejnej rundy luzowania ilościowego w Stanach Zjednoczonych nie daje gwarancji, na utrzymanie wzrostowej tendencji, biorąc pod uwagę i tak już wysokie wyceny, co zwiększa ryzyko gwałtownej korekty. Szacuje on, że indeks S&P500 ma – w przypadku trzeciej rundy QE – potencjał wzrostowy sięgający około 1400 pkt. Na zakończeniu środowej sesji na Wall Street wskaźnik spadł do poziomu ok. 1375 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Moneynews

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hussman: Ten rajd ma fałszywe podstawy