Huśtawka na rynku Optimusa

Dariusz Karolak
opublikowano: 05-03-2001, 00:00

Huśtawka na rynku Optimusa

Ostatni tydzień dla Optimusa należał do bardzo dramatycznych. Obrót znowu wzrósł, ale niestety powstała kolejna czarna świeca. Duża w tym zasługa braku dobrej polityki informacyjnej. Plotki o pominięciu interesu drobnych akcjonariuszy w transakcji z ITI, od których rynek aż huczał nie były dementowane. Siła trendu jest duża, co widać po wartości ADX (41) przy wysokim DI-. Wydaje się, że po konferencji i zmianie Zarządu emocje powinny ustąpić bardziej wyważonym decyzjom.

Zagadką pozostaje duży obrót na ostatnich sesjach, świadczący z jednej strony o zdesperowanej podaży, z drugiej zaś o wyrachowanym popycie. Czyżby ktoś próbował poprawić rentowność inwestycji kosztem drobnych inwestorów? Niezależnie od wszystkiego Optimusowi należy się odreagowanie, posiada przecież największy portal. Potwierdzony sygnał kupna pojawił się tylko na Stochasticu, a początek tygodnia po kolejnym spadku Nasdaq dla spółek TMT nie musi zacząć się dobrze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane