Huśtawka nastrojów na giełdach w USA

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 21-12-2007, 00:00

Znów niespokojnie na amerykańskich giełdach. Niezdecydowanie graczy wymuszone zostało niejednoznacznymi danymi makro oraz sprzecznymi doniesieniami ze spółek. Popytem cieszyły się walory spółek informatycznych (wzrosty na Nasdaq), podaż zdominował sektor finansowy.

Przed sesją na parkiety dotarły najnowsze dane o PKB i kondycji rynku pracy. W pierwszym przypadku dynamika wzrostu w trzecim kwartale osiągając 4,9 proc. okazała się zgodna z prognozami ekonomistów. Z kolei liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła szybciej od szacunków.

Duży popyt odnotowano na papierach Oracle, jednego z największych firm IT na świecie. Wynik kwartalny spółki przekroczył oczekiwania, a prognozy przychodów poszły w górę.

Mocno wahały się notowania banku Bear Stearns, który miał pierwszą w historii kwartalną stratę. Bolesna przecena (nawet ponad 17 proc.) stała się udziałem MBIA. Firma podała informacją o ubezpieczeniu papierów dłużnych związanych z kredytami subprime o wartości ponad 8,1 mld USD.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu