Huśtawka nastrojów trwa na rynkach akcji

Marek Wierciszewski
opublikowano: 01-09-2010, 00:00

Po tym, jak poniedziałkowa sesja na Wall Street skończyła się powrotem indeksów w pobliże zeszłotygodniowych minimów, wczoraj giełda tokijska spadła najsilniej od trzech tygodni. Inwestorzy martwią się, że na anemicznym wzroście wydatków amerykańskich konsumentów ucierpią japońscy eksporterzy.

Także w Europie i w Nowym Jorku długo przeważały spadki, jednak w pierwszej części sesji na Wall Street bykom udało się wyprowadzić indeksy powyżej kreski. Nie bez znaczenia były dane z sektora nieruchomości oraz o zaufaniu konsumentów. Choć roczna dynamika wzrostu cen na rynku nieruchomości spadła w czerwcu do 4,2 proc., to i tak była lepsza od oczekiwań analityków. Na korzyść zaskoczyły także nastroje konsumentów.

W pierwszej części handlu o 1 proc. drożały akcje spółki 3Par, o której przejęcie rywalizują Dell i HP. Choć jej notowania są już ponad trzy razy wyższe niż jeszcze miesiąc temu, potencjał dalszych wzrostów wydaje się już mocno ograniczony. Sondaż przeprowadzony przez Reutersa wśród analityków ujawnił, że spodziewają się oni, że Dell nie podejmie rękawicy rzuconej przez HP i wycofa się z rywalizacji.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane