Hybryda, diesel czy benzyna?

opublikowano: 21-02-2019, 22:00

Analitycy Carsmile, platformy za pośrednictwem której można wynająć albo wyleasingować auto, pokusili się o zbadanie, w przypadku jakich działalności najlepiej sprawdzi się silnik hybrydowy, diesel i benzyna.

Ich zdaniem hybryda to dobry wybór dla taksówkarza lub kierowcy Ubera, pokonującego 60-70 tys. km rocznie, w ruchu miejskim, w korkach, z niską prędkością. Może się też sprawdzić, jeśli mieszkamy pod miastem i dojeżdżamy do pracy 40-60 km dziennie. Natomiast diesel sprawdzi się przede wszystkim w przypadku aut firmowych pokonujących długie trasy. Natomiast benzyna to najlepsze rozwiązanie dla osób jeżdżących głównie po mieście, które kilka razy w roku wybierają się w dłuższą trasę. Przy tym, zgodnie z obliczeniami Carsmile, zakup droższego silnika, tj. diesla lub hybrydy, może zwrócić się po przejechaniu ok. 150 tys. km, choć — w zależności od modelu auta — szacowany dystans konieczny do pokonania może być nawet dwa razy dłuższy.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu