Hydrobudowa: Seba próbuje dokonać wrogiego przejęcia

opublikowano: 04-02-2003, 12:04

To próba wrogiego przejęcia, a nie podpisanie wysokiego kontraktu spowodowała znaczny wzrost kursu akcji Hydrobudowy Śląsk, tłumaczy zarząd spółki. Do jej przejęcia zmierza katowicka spółka Seba.

Poniedziałkowa ‘Rzeczpospolita’ napisała, że akcje Hydrobudowy Śląsk drożeją w związku z podpisaniem przez spółkę kontraktu o wartości ponad 44 mln zł. Zarząd Hydrobudowy ujawnił we wtorkowym komunikacie, że powodem rosnącego popytu na papiery spółki jest próba jej wrogiego przejęcia.

- Do siedziby Spółki zgłosił się Prezes katowickiej firmy Seba i poinformował, że na zlecenie swojego klienta zamierza przejąć pakiet akcji stanowiący co najmniej 51% głosów na walnym zgromadzeniu. Stwierdził ponadto, że działa w porozumieniu z akcjonariuszami NFI Jupiter S.A. oraz Energopol Południe S.A. Informacje powyższe znalazły potwierdzenie w piśmie, w którym NFI Jupiter S.A. zażądał zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy najpóźniej do dnia 07.03.2003r. oraz poinformował, iż posiada nieodwołalne pełnomocnictwo do wykonywania prawa głosu w imieniu Energopol Południe SA – napisano w komunikacie Hydrobudowy Śląsk.

Zarząd informuje, że w NFI Jupiter zażądał od spółki przekazania jej Księgi Akcyjnej. Dowiedział się również, że ‘osoba przedstawiająca się jako makler z Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. telefonuje do akcjonariuszy Hydrobudowy Śląsk S.A. i namawia do sprzedaży akcji’.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hydrobudowa: Seba próbuje dokonać wrogiego przejęcia