Czytasz dzięki

IATA: ruch lotniczy stanął w martwym punkcie

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 29-09-2020, 15:18

Letnie wyhamowanie pandemii koronawirusa nie przełożyło się na zbytnią poprawę sytuacji branży lotniczej. Zdaniem IATA, wzrost globalnych podróży utknął w martwym punkcie, informuje Reuters.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA) ocenia, że ruch obserwowany podczas sezonu letniego oznaczał się tylko niewielkim wzrostem, a od sierpnia mamy do czynienia z ponownym wyhamowaniem i tak już skromnej dynamiki wzrostu.

Wnętrze jednego z samolotów Airbus A321
fot.Simona Supino / Forum

W samym sierpniu ruch spadła aż o 75 proc.

Jak wynika z danych zaprezentowanych we wtorek przez IATA, w sierpniu niewielki wzrost odnotowano na trasach krajowych, na których ruch zmniejszył się o 50 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. zarówno pod względem pokonanych odległości, jak i liczby pasażerów. Z kolei podróże międzynarodowe spadły aż o 88 proc.

Od tego czasu „poprawa, którą zaobserwowaliśmy w miesiącach letnich, prawie się zatrzymała” - powiedział Brian Pearce, główny ekonomista IATA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane