IBM wesprze Gdańsk

MAG
opublikowano: 11-08-2011, 00:00

Firma konsultingowa podpowie, co zrobić, by rozwinąć talenty, poprawić transport i zbudować metropolię.

Firma konsultingowa podpowie, co zrobić, by rozwinąć talenty, poprawić transport i zbudować metropolię.

Gdańsk to szóste miasto na świecie i pierwsze w Europie Środkowej i Wschodniej, w którym IBM prowadzi warsztaty "Innovation Discovery". Po dwóch miesiącach współpracy koncernu z urzędem miejskim IBM stworzy raport, który wskaże, jak model Inteligentnego Miasta może pomóc w rozwoju Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego. Gdańsk ma ambicje, by stać się miastem z intermodalnym systemem transportu, promującym talenty i z zaangażowanymi w projekty społeczne i kulturalne mieszkańcami.

— Kluczowym elementem potrzebnym do rozwiązania codziennych problemów dotykających miasta jest zrozumienie ich złożonej natury. Musimy przestać się skupiać na pojedynczych wyzwaniach, takich jak budowa mostu, drogi czy zainstalowanie systemu badającego natężenie ruchu. Zamiast tego powinniśmy myśleć o mieście jako sieci połączonych systemów. Dopiero wtedy będziemy mogli stwierdzić, co powinniśmy zrobić, by żyło nam się lepiej — mówi Anna Sieńko, dyrektor generalna IBM Polska.

Podobny projekt IBM zrealizował w ubiegłym roku w Katowicach. W ramach programu Inteligentnych Miast IBM proponuje np. monitorowanie ruchu drogowego, co eliminuje korki, czy zapewnienie szpitalom wszystkich dostępnych danych o pacjentach, co umożliwia szybszą diagnostykę chorób. IBM oferuje zwykle usługi konsultingowe dla miast na zasadach komercyjnych. Gdańsk jest wyjątkiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy