IBM zdołował futures na indeksy w USA

opublikowano: 20-10-2014, 13:24

Kontrakty na indeksy w Stanach Zjednoczonych sygnalizowały wzrosty na otwarciu poniedziałkowej sesji na Wall Street do czasu ogłoszenia wyników IBM.

Inwestorzy szykują się w tym tygodniu na publikację wyników ponad jednej trzeciej spółek notowanych w indeksie Dow Jones.

Przed godziną 14:00 futures na indeks S&P 500 tracą o 0,31 proc., na Dow Jones Industrial Average o 0,56 proc., a na Nasdaq 100 zyskują 0,03 proc.

O godzinie 13:00 IBM opublikował rozczarowujące wyniki za trzeci kwartał, co zdołowało kurs akcji o blisko 9 proc. w przedsesyjnym handlu w Stanach Zjednoczonych.

Przychody koncernu z segment usług globalnych spadły o 3 proc. w porównaniu do trzeciego kwartały w roku 2013. IBM odnotował zysk netto w wysokości 18 mln USD, czyli 2 centów na akcję., wobec 4,04 mld USD i 3,68 USD na akcję rok wcześniej. Przychody firmy spadły do 22,4 mld USD z 23,3 mld USD. Analitycy oczekiwali tymczasem przychodów na poziomie 23,4 mld USD.

W poniedziałkowym kalendarium nie przewidziano publikacji istotnych z punktu widzenia inwestorów danych z gospodarki USA. Na godz. 16:00 zaplanowano natomiast wystąpienie członka zarządu Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / IBM zdołował futures na indeksy w USA