IBM zapłaci 1,5 mld USD za pozbycie się nierentownego biznesu

KŁ, Bloomberg
opublikowano: 20-10-2014, 12:43

International Business Machines Corporation zapłacić GlobalFoundries 1,5 mld USD za pozbycie się nierentownego biznesu produkcji chipów, informuje Bloomberg

Jak poinformował IBM, płatność zostanie zrealizowana w gotówce w ciągu trzech lat. 

Po miesiącach rozmów prezes IBM Ginni Rometty podpisała umowę, która pozwoli koncernowi uwolnić się od biznesu od dłuższego czasu negatywnie wpływającego na wyniki finansowe firmy.

Ginni Rometty
Ginni Rometty
Bloomberg

Firma GlobalFoundries, należąca do ramienia inwestycyjnego Zjednoczonych Emiratów Arabskich, przejmie działalność chcąc wykorzystać wiedzę jej inżynierów z zakresu podstaw projektowania i produkcji półprzewodników.

O godzinie 13:00 IBM opublikował rozczarowujące wyniki za trzeci kwartał, co zdołowało kurs akcji o blisko 9 proc. w przedsesyjnym handlu w Stanach Zjednoczonych.

Przychody koncernu z segment usług globalnych spadły o 3 proc. w porównaniu do trzeciego kwartały w roku 2013.

IBM odnotował zysk netto w wysokości 18 mln USD, czyli 2 centów na akcję., wobec 4,04 mld USD i 3,68 USD na akcję rok wcześniej. Przychody firmy spadły do 22,4 mld USD z 23,3 mld USD. Analitycy oczekiwali tymczasem przychodów na poziomie 23,4 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Bloomberg

Polecane