Icahn doradcą Trumpa w sprawie reformy regulacji

opublikowano: 22-12-2016, 07:50

Słynny miliarder i inwestor, Carl Icahn, będzie doradzał prezydentowi Donaldowi Trumpowi w sprawie reformy regulacji gospodarki.

- Jego pomoc w sprawie regulacji, które duszą nasz kraj, będzie nieoceniona – powiedział prezydent-elekt Donald Trump.  

Zobacz więcej

Carl Icahn, fot. Bloomberg

Icahn oświadczył, że jest dumny, że może służyć Trumpowi jako specjalny doradca do spraw reformy regulacji. Podkreślił, że amerykański biznes jest obciążony kosztem ponad 1 bln USD nowych regulacji.

- Nadszedł czas, aby uwolnić się od nadmiernej regulacji i pozwolić naszym przedsiębiorcom robić to, co umieją najlepiej: tworzyć miejsca pracy i wspierać społeczności – poinformował.

Icahn nie będzie pracownikiem administracji. Będzie natomiast pomagał w wyborze następnego szefa amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.
Przeciwnicy Trumpa zareagowali krytycznie na pojawienie się kolejnego krezusa w jego ekipie.

- Trump ponownie wpuszcza aligatora do bagna. Miliarder Icahn wie jak dbać o swój interes, a nie interes amerykańskich pracowników – skomentował Drew Courtney z organizacji People for the American Way.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Icahn doradcą Trumpa w sprawie reformy regulacji