Carl Icahn nie doradza już Donaldowi Trumpowi

opublikowano: 21-08-2017, 07:29
aktualizacja: 21-08-2017, 07:30

Słynny inwestor-miliarder Carl Icahn zrezygnował z doradzania prezydentowi Donaldowi Trumpowi w sprawie reformy regulacji amerykańskiej gospodarki.

Icahn podjął tą decyzję po tym jak Demokraci z Kongresu USA zaczęli zwracać uwagę na ewentualny konflikt interesów towarzyszący politycznej roli słynnego inwestora i prowadzonego przez niego biznesu w branżach naftowej i ubezpieczeniowej.

Zobacz więcej

Carl Icahn, fot. Bloomberg

W liście opublikowanym na stronie internetowej Icahn zapewnia, że nie wykorzystywał do robienia interesów swojej roli doradcy.

- Wbrew insynuacjom grupy Demokratów, nigdy nie miałem dostępu do niepublicznych informacji i nie starałem się wykorzystać swojej pozycji. Dlatego nie wierzę, że pełniona przeze mnie funkcja powodowała konflikt interesów – oświadczył Icahn.

Krytycy wskazywali, że Icahn, właściciel większościowych udziałów w rafinerii CVR Energy Inc., optuje za zmianą w polityce USA dotyczącą biopaliw, która będzie korzystna dla jego firmy. Podobnie w lipcu zwracano uwagę na konflikt interesów kiedy dokonano zmian w regulacjach branży ubezpieczeniowej. Icahn jest tymczasem znaczącym akcjonariuszem American International Group Inc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Carl Icahn nie doradza już Donaldowi Trumpowi