Idea Bank myśli o dywidendzie

opublikowano: 09-03-2018, 12:09
aktualizacja: 09-03-2018, 12:12

Koncentrujący się na mikrofirmach bank bliski decyzji o wypłacie zysku akcjonariuszom. - W zarządzie rozważamy taką rekomendację - przyznaje w rozmowie z Pulsem Biznesu Tobiasz Bury, prezes Idea Banku. - Potencjalna rekomendacja byłaby w dolnych granicach zysku, który osiągnęliśmy - zaznacza.

- Uważamy, że po
jednorazowym efekcie w drugim kwartale 2018 r., bank w kolejnych okresach
będzie notował zyski, tak jak dotychczas. - mówi Tobiasz Bury, prezes Idea Banku. - Działamy standardowo, zgodnie z
przyjętymi procedurami. Mamy konkretne pomysły na biznes i poparcie głównego
akcjonariusza. - podsumowuje Tobiasz Bury.
Zobacz więcej

- Uważamy, że po jednorazowym efekcie w drugim kwartale 2018 r., bank w kolejnych okresach będzie notował zyski, tak jak dotychczas. - mówi Tobiasz Bury, prezes Idea Banku. - Działamy standardowo, zgodnie z przyjętymi procedurami. Mamy konkretne pomysły na biznes i poparcie głównego akcjonariusza. - podsumowuje Tobiasz Bury. fot. Marek WiśniewskiZ opublikowanego dziś sprawozdania finansowego wynika, że kontrolowany przez Leszka Czarneckiego bank wypracował w ubiegłym roku 230,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. To co prawda o niemal połowę mniej niż rok temu, ale po wyeliminowaniu zdarzeń jednorazowych zysk był zbliżony do ubiegłorocznego i przekroczył 150 mln zł. Wysokość dywidendy jest jednak jeszcze kwestią otwartą. - Ostateczny kształt polityki dywidendowej i jej realizacji jest uzależniony od tego, na co godził się będzie regulator - zaznacza Tobiasz Bury.

Idea Bank opublikował dziś również zaktualizowaną strategię do roku 2020. Wynika z niej, że nadal skupiał się będzie na mikrofirmach, wzmocnieniu relacji ze swoimi klientami oraz poprawie jakości udzielanych kredytów. Ostatni punkt był postrzegany do tej pory jako największa kula u nogi Idea Banku, ze względu na dość duże ryzyko towarzyszące pożyczaniu pieniędzy mikrofirmom.

Wszystkie te zabiegi mają zapewnić Idei większy zwrot na kapitale. Do 2020 roku współczynnik ROE ma przekroczyć 10 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy