Czytasz dzięki

Idealny smartfon dla biznesu

DI
opublikowano: 15-02-2012, 00:00

Produkty dla MSP

Nowoczesne smartfony z systemem operacyjnym Google Android mogą wspierać środowisko biznesowe w wielu obszarach. Zapewniają dostęp do firmowych dokumentów, poczty elektronicznej i usług internetowych, ułatwiają robienie notatek na spotkaniach czy przeprowadzenie prostej prezentacji. To wydajne narzędzia o możliwościach, którą jeszcze kilka lat temu dysponowały tradycyjne komputery. Dzisiaj smartfony i tablety umożliwiają pracę w podróży bez konieczności posiadania przy sobie komputera przenośnego.

Samsung GALAXY Note to urządzenie wyróżniające się na tle tradycyjnych smartfonów i tabletów, również pod względem funkcjonalności, które może zaproponować użytkownikom biznesowym. Unikalną cechą tego urządzenia jest duży ekran o przekątnej 5,3 cala i wysokiej rozdzielczości, pozwalający na komfortowe odbieranie i wysyłanie poczty elektronicznej, przeglądanie stron internetowych oraz czytanie i edytowanie dokumentów. Dołączony do GALAXY Note rysik S Pen pozwala na odręczne wprowadzanie notatek oraz uwag do dokumentów, edycję zdjęć, a nawet szkicowanie — tak utworzone pliki można błyskawicznie udostępnić współpracownikom, nie tracąc tak cennego w biznesie czasu.

Drugim smartfonem, który zdobył już sympatię i uznanie na całym świecie, jest Samsung GALAXY S II. Ten duży (ekran o przekątnej 4,3 cala), ale wciąż bardzo wygody w obsłudze smartfon, wyposażono w dodatkowe narzędzia zapewniające bezpieczną pracę w środowisku biurowym. Użytkownicy mają zagwarantowane szyfrowane danych i połączeń z firmową infrastrukturą podczas przesyłania danych, mogą korzystać z wideokonferencji Cisco Webex czy odbierać pocztę elektroniczną z popularnych na całym świecie i w Polsce serwerów zgodnych z Microsoft Exchange. Flotą tych smartfonów można zdalnie zarządzać poprzez system Sybase Afaria, dzięki któremu administrator może dostosować ustawienia telefonu do wymogów firmowej polityki bezpieczeństwa, bez potrzeby bezpośredniego konfigurowania każdego z osobna.

Materiał partnera Pulsu Firmy Samsung

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane