Czytasz dzięki

Iglotex buduje zakład w Skórczu

opublikowano: 20-11-2019, 22:00

W nowej fabryce producenta mrożonek będzie pracować 680 osób. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Dekpol, który zarobi około 80 mln zł.

Iglotex, spółka, której współwłaścicielem jest fundusz Penta Investments, będzie mieć w Skórczu nowy zakład. Zainwestuje w halę produkcyjną o powierzchni 13,6 tys. m kw., magazyny o powierzchni 9 tys. m kw., oddział dystrybucyjny z flotą ponad 70 pojazdów oraz część biurową (1,8 tys. m kw.).

— W nowym zakładzie będą produkowane pierogi, uszka, pizza i zapiekanki. W dalszej przyszłości planujemy również uruchomienie produkcji dań gotowych. Nowy zakład, współpracując z kilkuset dostawcami, będzie obsługiwał kilkadziesiąt sieci handlowych, natomiast oddział dystrybucyjny będzie kontynuował współpracę z kilkoma tysiącami klientów detalicznych i gastronomicznych w Polsce — mówi Maciej Włodarczyk, prezes Igloteksu.

Rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane w pierwszej połowie stycznia 2020 r. Rozruch maszyn ma nastąpić w od czerwca do września 2020 r. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie jest spodziewane w trzecim kwartale przyszłego roku. Oddział dystrybucyjny rozpocznie pracę w czerwcu. Nowy zakład zatrudni około 680 osób. Iglotex otrzymał decyzję o wsparciu inwestycji od zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ani strefa, ani firma nie chcą ujawnić, ile Iglotex zainwestuje w zakład i jakiej wysokości pomoc publiczną otrzyma. Wiadomo natomiast, jakie wynagrodzenie jest przewidziane dla generalnego wykonawcy inwestycji. Giełdowy Dekpol poinformował o zawarciu listu intencyjnego z Igloteksem. „Wartość wynagrodzenia netto emitenta za wykonanie obiektu została ustalona na poziomie około 10 proc. przychodów ze sprzedaży grupy kapitałowej emitenta za rok 2018” — podaje spółka w komunikacie.

W 2018 r. Grupa Kapitałowa Dekpol miała 837 mln zł przychodów ze sprzedaży. Iglotex to rodzinna firma z ponad 30-letnią tradycją. Jest producentem i dystrybutorem żywności mrożonej i chłodzonej. Ma 25 centrów dystrybucyjnych i 45 tys. klientów detalicznych i gastronomicznych w całej Polsce. W zakładzie w Grudziądzu i dwóch zakładach w Tarnowie produkuje mrożonki pod markami własnymi i obcymi. Eksportuje rocznie około 20 tys. ton produktów do 30 krajów. Pomorska strefa wydała w ubiegłym roku 25 decyzji, w których firmy obiecały łącznie 531,5 mln zł nakładów i 764 miejsca pracy.

680 Tyle osób zatrudni nowy zakład Igloteksu w Skórczu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane