Ignorowanie kobiet może kosztować aż 700 mld USD

opublikowano: 13-11-2019, 22:00

Zdominowany przez mężczyzn globalny sektor produktów finansowych traci co roku 700 mld USD dochodów z powodu lekceważenia i niezrozumienia potrzeb kobiet — wynika z raportu firmy Olivier Wyman, o których poinformował Bloomberg.

O ile poprawia się wskaźnik zatrudnienia kobiet w sektorze (wskaźniki udziału kobiet w zarządach oraz radach nadzorczych wzrosły do 23 i 20 proc.), wciąż niezauważonym problemem jest brak oferty dostosowanej do potrzeb płci pięknej.

— Kobiety są prawdopodobnie największą grupą niedostatecznie obsługiwanych klientów na rynku finansów — mówi Jessica Clempner, główna autorka raportu.

Firmy tracą w ten sposób pieniądze, które praktycznie leżą na stole — ponieważ „ani nie słuchają, ani nie rozumieją kobiet”. Z raportu wynika, że wiele produktów, które teoretycznie są skierowane do obu płci, w rzeczywistości jest skrojonych na potrzeby mężczyzn, a dotyczy to zwłaszcza segmentu produktów luksusowych.

Przykład? Gdyby ubezpieczyciele sprzedawali tyle samo polis na życie kobietom, ile sprzedają mężczyznom, mogliby szacunkowo mieć z tego tytułu dodatkowe 500 mld USD premii w skali makro. Poza tym majątek kobiet statystycznie częściej jest przechowywany w postaci gotówki niż akcji lub obligacji, co kosztuje menedżerów zarządzających aktywami potencjalnie 25 mld USD prowizji.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy