IK Investment przejął Agros Nova

GN
14-06-2010, 15:06

Potwierdziły się nieoficjalne informacje „PB” fundusz przejął producenta soków Fortuna, dżemów Łowicz czy ketchupu Kotlin.

IK Investment kupił od rodziny Niewiadomskich 99 proc. Agros Nova, producenta soków, przetworów i dań gotowych – tym samy potwierdziły się nieoficjalne informacje „Pulsu Biznesu”. O tym, że fundusze walczą o przejęcie firmy, pisaliśmy miesiąc temu, ale wówczas przedstawiciele firmy zapewniali, że nie jest na sprzedaż. Do Agros Nova należą m.in. marki Łowicz, Krakus, Kotlin, Fortuna, Tarczyn, Garden oraz DrWitt. W 2008 r. grupa miała 1 mld zł obrotów.

- Dotarliśmy do kolejnej granicy wzrostu, której przekroczenie wymaga znaczących nakładów finansowych. Naszym celem i następnym kamieniem milowym w historii spółki  jest osiągnięciu obrotów w wysokości dwóch miliardów zł w ciągu kolejnych kilku lat. Tak odważnych planów strategicznych nie uda się jednak zrealizować bez dopływu kapitału – mówi – mówi Robert Niewiadomski, prezes Agros Nova.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Rolnictwo / IK Investment przejął Agros Nova