IKEA będzie miała sklep w centrum Paryża

Dominika Masajło
opublikowano: 18-04-2018, 22:00

W okolicy Paryża jest siedem sklepów szwedzkiego giganta meblowego.

W okolicy Paryża jest siedem sklepów szwedzkiego giganta meblowego. Od lata przyszłego roku mieszkańcy stolicy Francji nie będą musieli już jeździć pod miasto, aby kupić jego meble — w stolicy Francji zostanie otwarty pierwszy sklep IKEA, i to w samym jej centrum. „Ten projekt to część strategii zbliżenia się do naszych klientów i otwierania sklepów w centrach miast, aby ułatwić ich mieszkańcom dostęp do nich” — ogłosiła IKEA France.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Salon powstanie nad sklepem Decathlon, w pomieszczeniach zajmowanych wcześniej przez sieć C&A. Będzie miał powierzchnię 5 tys. mkw. To niedużo w porównaniu z normalnym salonem szwedzkiej firmy, który zwykle ma ponad 20 tys. mkw. Różnica jest wyzwaniem dla projektantów. — Zaczynamy od czystej kartki. To nie będzie po prostu sklep wielkości jednej czwartej normalnego salonu, ale całkowicie nowy format — powiedział Walter Kadnar, szef IKEA France.

W sklepie nie będą składowane meble. Paryżanie będą mogli tylko wybrać wystawiony towar, ale odbiorą go z magazynu, który ma powstać w przyszłym roku w Gennevilliers na północ od Paryża.© Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / IKEA będzie miała sklep w centrum Paryża