Czytasz dzięki

Ikea odkupi używane meble od klientów

ARŻ, Reuters
opublikowano: 13-10-2020, 14:07

Szwedzka sieć sklepów poinformowała we wtorek, że w listopadzie rozpocznie realizację projektu „Buy Back”. Będzie odkupować używane meble od swoich klientów i ponownie je sprzedawać, pisze Reuters.

W ramach programu, który będzie działał w 27 krajach w terminie od 24 listopada do 3 grudnia, klienci dostaną bezterminowe bony do wykorzystania w sklepach Ikea, których wartość zależy od stanu odsprzedawanych mebli. Za przedmioty w stanie idealnym uzyskają 50 proc. ich pierwotnej ceny, w stanie dobrym 40 proc., a w stanie średnim 30 proc. Meble będą musiały być w pełni zmontowane.

IKEA
Zobacz więcej

IKEA fot. Bloomberg

„Ikea ma nadzieję, że ta inicjatywa pomoże jej klientom przeciwstawić się nadmiernej konsumpcji w Black Friday” – stwierdziła firma w oświadczeniu, nawiązując do corocznych wyprzedaży organizowanych w listopadzie przez sieci handlowe.  

IKEA poinformowała, że ​​wszystko, czego nie uda się odsprzedać, zostanie poddane recyklingowi lub przekazane na cele charytatywne. Sieć planuje, by od przyszłego roku każdy jej sklep miał wydzieloną sekcję z używanymi meblami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane