IKEA zawiesza sprzedaż kuchni w Rosji

opublikowano: 2014-12-18 15:49

Największy na świecie producent mebli, zawiesza sprzedaż zestawów mebli kuchennych w Rosji, ponieważ nie nadąża z zaspokojeniem wzmożonego popytu, informuje Reuters.

Rosjanie obawiając się gwałtownego osłabienia rubla, przypuścili szturm na sklepy. Kupują masowo dobra trwałego użytku, takie jak samochody czy elektronikę, by tylko zdążyć przed skokiem cen.

- IKEA Russia czasowo wstrzymuje sprzedaż zestawów mebli i sprzętów kuchennych w związku z nadzwyczajnym wzrostem popytu ze strony klientów. Sprzedaż mebli i sprzętów kuchennych zostanie wznowiona w sobotę 20 grudnia – głosi komunikat zamieszczony na rosyjskiej stronie IKEA.

Wcześniej firma poinformowała, że zacznie podnosić ceny w związku z gwałtownym spadkiem wartości rubla.

Bloomberg