IKZE też może być w promocji

  • Ewa Bednarz
opublikowano: 15-12-2014, 00:00

1438 zł Nawet o tyle można zmniejszyć tegoroczny podatek oszczędzając na koncie IKZE.

Pekao zwolni z opłaty manipulacyjnej wszystkich, którzy do końca grudnia założą Konto w DFE Pekao. Zaoszczędzić można 2,5 proc. wpłaty.

Konto trzeba założyć w jednej z placówek banku. Warto też je zasilić jednorazowo, ponieważ bank zwalnia z opłaty manipulacyjnej tylko przy pierwszej wpłacie. Pekao chce w ten sposób zachęcić do zainteresowania się rozliczeniem podatkowym za 2014 r. Wprawdzie do kwietnia jeszcze daleko, ale na poszukanie sposobów obniżenia haraczu należnego fiskusowi czasu pozostało niewiele.

IKZE umożliwia odliczenie składek od podstawy opodatkowania. Do końca roku można wykorzystać tegoroczny limit wpłat, który wynosi 4495,20 zł. Osoby rozliczające się wg skali 32 proc. mogą zaoszczędzić 1438 zł, a rozliczające się według skali 18 proc. — 809 zł. Wystarczy założyć IKZE i do końca roku wpłacić kwotę nieprzekraczającą maksymalnego limitu. Prawo do ulgi podatkowej mają zarówno osoby fizyczne, jak i prowadzące działalność gospodarczą. W DFE Pekao można oszczędzanie rozpocząć od 100 zł, a później dopłacać dowolne kwoty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu