Ile kosztuje Halloween

opublikowano: 31-10-2016, 06:18

Przypadające w wigilię Wszystkich Świętych Halloween nie jest świętem generującym w Polsce duże wydatki, zwłaszcza, że ciągle cieszy się dużą niechęcią wśród dorosłych. Mimo to liczba osób je obchodzących od lat powoli, ale systematycznie rośnie.

Zdecydowanie mocniej kochają je dzieci, którym bal przebierańców i okazja do obżarstwa słodyczami odpowiada pod każdym pretekstem. Mimo to pod względem popularności wśród najmłodszych biją je na głowę choćby Mikołajki i Dzień Dziecka. 

waha się w Polsce od 40 do 300 zł, zaś profesjonalny makijaż kosztuje od 100 zł.
Zobacz więcej

Koszt stroju

waha się w Polsce od 40 do 300 zł, zaś profesjonalny makijaż kosztuje od 100 zł. Stephanie/Flicr

Sieć sali zabaw dla dzieci Loopy’s World podliczyła, że na kostium i wyjście na imprezę z okazji Halloween trzeba w Polsce wydać w najtańszym wariancie 70 zł od osoby. Jeszcze mniej, jeśli za cały strój na halloween będą robić kły wampira, kosztujące ok. 5 zł. Osoby nieograniczone ilością gotówki na koncie potrafią jednak za kostium zapłacić nawet 300 zł, podobnie za profesjonalnie wykonany tematyczny makijaż. Najtańszym składnikiem zabawy pozostaje wstęp na zorganizowaną imprezę w pubie lub Sali zabaw dla dzieci – zależnie od miejsca wyniesie od 20 do 50 zł.

- Choć z roku na rok obserwujemy wzrost zainteresowania halloweenowymi animacjami dla dzieci, to nadal przejęte z Zachodu zwyczaje nie dorównują polskim tradycjom. w bezpośrednim porównaniu statystyk odwiedzających widzimy, że zdecydowanie większym powodzeniem cieszą się Mikołajki, przyciągające pięciokrotnie więcej uczestników niż Halloween – mówi Mikołaj Jędrzejkowski, prezes Loopy’s World.  

Dorośli, którzy chcieliby przeżyć ten dzień z większym rozmachem mogą wybrać się na rodzinny wyjazd zagraniczny do jednego z europejskich „nawiedzonych” hoteli, w których „złą” sławę wykorzystuje się do celów marketingowych właśnie w Halloween. Listą takich miejsc służy swoim klientom wyszukiwarka hoteli Trivago.pl, która nawiedzeń duchami dopatrzyła się w 8 hotelach oferowanych przez jej zasoby, w tym 3 w Europie. 

Podobno ducha przechadzającej się po hotelu dziewczynki można spotkać we obiekcie Burchianti we Florencji. Doba kosztuje tu ok. 456 zł, ale wolne pokoje można znaleźć dopiero na połowę listopada. 

Także ulokowany tuż obok średniowiecznego zamku Clissone we Francji hotel Villa Saint Antoine słynie z nawiedzenia przez niewyjaśnione straszydła. Według podań to tu w XV w. działał morderca dzieci Gilles de Rais, utrwalony w literaturze jako Sinobrody. 

Z kolei londyński hotel The Langham London słynie z odwiedzin przez duchy – w tym wypadku nowożeńców. Niestety to obiekt 5-gwiazdkowy, w którym za noc z 31 października na 1 listopada zapłacimy od 2324 zł. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Ile kosztuje Halloween