Ile wydasz na wczasach

MAG
opublikowano: 13-06-2008, 00:00

Przedstawiciele portalu Wakacje.pl policzyli, jakie są dodatkowe koszty wycieczek. Najtaniej jest w Tunezji.

Przedstawiciele portalu Wakacje.pl policzyli, jakie są dodatkowe koszty wycieczek. Najtaniej jest w Tunezji.

Wyjazd zagraniczny to nie tylko koszt wycieczki: trzeba zapłacić za ubezpieczenie i wziąć pieniądze na wydatki na miejscu. Te dodatkowe koszty oszacowali specjaliści portalu turystycznego Wakacje.pl. W badaniu wzięli pod uwagę najbardziej popularne wśród Polaków wyjazdy: dla dwóch osób na tydzień, opcja all inclusive. Podzielili je na opcje dla mniej wymagających (do 3 tys. zł za dwie osoby), bardziej wymagających (6 tys. zł) i najbardziej spragnionych luksusu (20 tys. zł).

W przypadku najtańszych wycieczek najkorzystniejsza cenowo jest Tunezja. Można zmieścić się (wycieczka, ubezpieczenie i kieszonkowe) w 3780 zł. Na podobny wyjazd na Kretę, do Turcji i do Chalkidiki trzeba wydać 4080 zł. W Egipcie z wycieczki za 3 tys. zł robi się wyjazd za 4430 zł. Tu natomiast najtańszy jest wynajem samochodu — około 60 zł za dzień, podczas gdy w Grecji i Tunezji — 170 zł.

Osobom, które planują droższą wycieczkę, autorzy raportu proponują: Kretę, Rodos, Majorkę, Teneryfę lub Egipt. Najtaniej będzie w Grecji — łącznie 7080 zł. Na Majorce i w Egipcie — 7430 zł. Najwięcej na ekstrawydatki trzeba mieć na Teneryfie: 1750 zł, razem z ubezpieczeniem wychodzi 7780 zł.

Kto wybiera się na wakacje za 20 tys. zł, powinien jechać na Kubę, Mauritius, do Dominikany, na Bali i do Chin. Najmniej wyda się w Dominikanie — 1,5 tys. zł. Na Kubie, Bali i Mauritiusie po 1,7 tys. zł. W Chinach dodatkowy koszt to 2,1 tys. zł. Najtaniej auto można wynająć na Bali (75 zł za dzień), najdrożej na Kubie (330 zł), a w Chinach w ogóle się to nie uda, bo tam honorowane jest jedynie chińskie prawo jazdy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu