IncuBIT.pl rozdziela pieniądze

MAG
opublikowano: 27-03-2009, 00:00

Czy można zdalnie windykować długi przez internet? Można. Zwłaszcza jeśli groszem sypnie IncuBIT.pl.

Czy można zdalnie windykować długi przez internet? Można. Zwłaszcza jeśli groszem sypnie IncuBIT.pl.

Dziś w sali New Connect na GPW spotkają się wyjątkowo zdolni studenci, którzy ubiegają się o zastrzyk kapitałowy. Może go im udzielić IncuBIT.pl. To inkubator technologiczny, w ramach którego 60 pomysłodawców może otrzymać dofinansowanie do 200 tys. EUR na realizację własnego, innowacyjnego projektu w dziedzinie nowoczesnych technologii. IncuBIT. pl ma na to 19,2 mln EUR unijnej dotacji.

Oceną projektów zajmie się komitet sterujący. W jego składzie zasiadają Andrzej Różycki z funduszu Tar Heel Capital, Andrzej Jasieniecki z MCI, dr Jarosław Plichta z Fundacji Uniwersytetu Ekonomicznego, Piotr Sławski z BBISeedFund, Leszek Siwik, doktorant wydziału informatyki AGH oraz Piotr Multan, były wiceprezes Travelplanet. pl, a dziś prezes portalu Destineo. pl.

Do pierwszej oceny projektów dojdzie dzisiaj. Będą to e-windykacja, platforma do zdalnej windykacji należności oraz platforma multimediów internetowych, którą można wykorzystać m.in. do prowadzenia szkoleń online. Autorzy projektów pochodzą z okolic Lublina i z Warszawy.

— Dotychczas widziałem kilkanaście propozycji. Są bardzo odkrywcze, nie powielają tego, co już istnieje na świecie, bardzo mało jest takich, które się kompletnie do niczego nie nadają — ocenia przedstawiciel Tar Heel Capital.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu