Incuvo sprzedało akcje Spectral Games

opublikowano: 12-04-2022, 07:40

Incuvo poinformowało o sprzedaży całego posiadanego pakietu 32,14 proc. akcji Spectral Games.

Cena sprzedaży wyniosła 850 tys. zł.

“Decyzja o sprzedaży akcji Spectral Games S.A. wynikała z odmiennych planów biznesowych Emitenta i wskazanego podmiotu” - podano w uzasadnieniu.

22,55 proc. akcji Spectral Games za 597 tys. zł odkupiła spółka Render Cube, notowana na NewConnect.

“mitent podjął decyzję o zaangażowaniu kapitałowym w Spectral Games S.A. z uwagi na perspektywy rozwoju tego podmiotu, w tym z uwagi na fakt, że Spectral Games S.A. realizuje prace nad stworzeniem gry w technologii VR opartej na grze Medieval Dynasty, której twórcą jest Emitent. Zaangażowanie kapitałowe Emitenta w Spectral Games S.A. pozwoli na pełniejszą współpracę pomiędzy wskazanymi podmiotami w proces produkcji wspominanej gry. Aktualnie nad wersją VR Medieval Dynasty w Spectral Games S.A. pracuje zespół 12 specjalistów.” - podano.

W oddzielnym komunikacie o sprzedaży akcji Incuvo i tym samym zejściu poniżej progu 5 proc. w akcjonariacie poinformował Marcin Kozerski. Zbył on w transakcji pakietowej 184 tys. akcji, a w sesyjnej 16 tys. Jego stan posiadania zmniejszył się z 5,01 do 3,61 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane