Indeks iPada, czyli gdzie go lepiej nie kupować

ŁO, mashable.com
opublikowano: 01-10-2013, 12:22

Masz wrażenie, że iPad jest za drogi? To nie tylko wrażenie, bo rzeczywiście jesteśmy w czołówce krajów, w których za ten tablet płaci się najwięcej.

Na początku września pisaliśmy o tzw. indeksie iPhone'a, czyli zestawieniu krajów, w których popularny smartfon Apple kosztuje najwięcej po przeliczeniu cen na dolary. Polska zajęła tam 16 miejsce, a taniej niż u nas gadżet można nabyć m.in. w Luksemburgu, Norwegii, czy USA. 

Źle to wygląda? Polacy jednak i tak nie mogą narzekać na cenę iPhone'a, bo w przypadku iPada jesteśmy już w ścisłej światowej czołówce. Portal Mashable opublikował listę przygotowaną przez australijską firmę brokerską, która przyjrzała się cenom tabletu w różnych krajach - szczegóły w grafice przygotowanej przez Statista.com.  

Do analizy wybrano iPada 16 GB z WiFi i wyświetlaczem Retina, który w USA kosztuje 499 USD. Lepiej nie kupować tego tabletu w Argentynie, bo tam urządzenie kosztuje prawie 1,1 tys. USD. Na kolejnych miejscach znalazła się Brazylia (791 USD) i kraje europejskie, kolejno: Dania, Grecja i Szwecja.  

Polskę sklasyfikowano na szóstej pozycji, a iPad kosztuje u nas w przeliczeniu ponad 704 USD. Taniej jest m.in. we Francji, Norwegi, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Singapurze i Japonii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, mashable.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Indeks iPada, czyli gdzie go lepiej nie kupować